فرمانداری مینودشت
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > چهارشنبه‌سوری، خطری برای گسترش کروناست
صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار ویژه > چهارشنبه‌سوری، خطری برای گسترش کروناست

چهارشنبه‌سوری، خطری برای گسترش کروناست


27 اسفند 1398. نويسنده: مینودشت

چهارشنبه‌سوری، خطری برای گسترش کروناست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مینودشت،گفت: هرگونه تجمعی به ویژه تجمع در پنج شنبه آخرسال، زیارت اهل قبور و چهارشنبه‌سوری، یک خطر بسیار جدی برای شیوع و انتشار ویروس کروناست.

سید ابوالفضل حسینی نیا، در حاشیه نشست ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا شهرستان مینودشت، ضمن تقدیر از کادر پزشکی، افزود: این فرمانداریمخالف برگزاری جشن های سنتی و هر برنامه‌ای که باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی در چارچوب قانون شود، نیست و از چنین برنامه‌هایی نیز حمایت می‌کند اما همانگونه که بارها توسط دانشگاه علوم پزشکی تاکید شده است، هر گونه تجمعی در شرایط موجود خطرساز است و امنیت سلامت جسمی شهروندان را شدیدا با خطر مواجه می‌کند،

وی بیان کرد: با توجه به موارد یاد شده، تجمع پنج شنبه آخرسال و چهارشنبه‌سوری، یک خطر بسیار جدی برای فراگیرشدن ویروس کروناست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مینودشت ادامه داد:هماهنگی‌های لازم از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله انتظامی، اجرایی و خدمات رسان در این شهرستان، برای پشت سر گذاشتن چهارشنبه سوری بی خطر برای شهرستان اندیشیده شده است.

حسینی نیا ، با قدردانی از شهروندان عزیزی که رعایت مسایل بهداشتی برای شکست بیماری کرونا را از اولویت‌های مهم خود قرار داده‌اند، اظهار داشت:آتش نشانی، اورژانس و بیمارستان‌ها به همراه دستگاه های انتظامی و قضایی برای پیشگیری از خطرات احتمالی و حفظ سلامت جانی و مالی شهروندان در آماده باش کامل به سر می‌برند و اطمینان داریم مردم نیز شرکت در تجمع مراسم چهارشنبه سوری را یک خطر بالقوه برای شیوع ویروس کرونا در بین اعضای خانواده و عزیزان خود می‌دانند وما را در ادامه مسیر پیشگیری و مقابله با این بیماری با ایجاد پویش‌های مردمی (در خانه می‌مانم) همراهی خواهند کرد.

او گفت: نه تنها عدم شرکت در تجمع برگزاری چهارشنبه سوری امسال، بلکه فرصت برای دید و بازدید نوروزی از بستگان و عمل به این سنت حسنه ایرانی، اسلامی و حتی مسافرت‌های غیر ضروری و تفریحی، بعد از مهار و شکست ویروس کرونا وجود دارد.

حسینی نیا بیان داشت: انتظار داریم شهروندان عدم ترددهای غیر ضروری در سطح شهر را در کنار رعایت نکات بهداشتی جدی‌تر از قبل مدنظر داشته باشند.

وی اضافه کرد: امروز نیاز به یک همدلی و اتحاد برای شکست این بیماری احساس می‌شود و جا دارد از همراهی مردم به سبب ماندن در خانه‌ها، خریدهای اینترنتی و انجام اقدامات بهداشتی تشکر کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مینودشت همچنین گفت: شهروندان محترم به شایعات و اخبار منابع غیر رسمی توجه نکنند و یقین بدانند در بحران اخیر و موضوع شیوعویروس کرونا، با اتخاذ تصمیمات به موقع توسط ستاد بحران این شهرستان و با استفاده از دستورات استانداری، یک سیستم نظارت، پیشگیری و کنترل بسیار خوب در این شهر شکل گرفته است.

 

بازگشت